Nowości

logo paradyz

 

TEL AWIV – nowe oblicze Bliskiego Wchodu
Nowa kolekcja Tel Awiv Ceramiki Paradyż była inspirowana nastrojem i historią tego niezwykłego, nadmorskiego miasta. Analiza zabytków Bliskiego Wschodu, szczególnie wzorów naściennych, uruchomiła wyobraźnię projektantów kolekcji. Podstawowe płytki, o wymiarach 29,8x89,8 cm, utrzymane w bieli, skontrastowane zostały z elementami dekoracyjnymi: formami trapezowymi i klasycznymi arabeskami, które odpowiednio oświetlone, ukazują swoje zróżnicowane faktury. W Tel Awiwie zawsze świeci słońce, dlatego płytki wchodzące w skład kolekcji pokryte zostały szkliwem, które obija promienie słoneczne. Kolekcję uzupełniają mozaika w formacie 29,8x29,8 cm i listwa szklana 4,8x89,8 cm – niezbędne elementy każdej nietuzinkowej kompozycji, nawiązującej do tradycyjnego arabskiego wzornictwa lub do klimatu wielkiego miasta - Tel Awiwu.


STONE CITY – delikatność kamienia
W kolekcji Stone City Paradyż główną rolę odgrywa kamień, w którym dawniej wykuwano skalne miasta. Kolekcja odnosi się do popularnych dzisiaj nawiązań do geometrycznych form oraz struktur znanych ze świata natury. Kamienna szarość płytek w formacie 29,8x89,8 cm to doskonałe tło dla elementów dekoracyjnych. Trójwymiarowe wzory odpowiadają wyciosanym w skalnym zboczu miękkim liniom fal, często przybierają też wyraźne, geometryczne formy. Delikatne szkliwo płytek nadaje się do subtelnych, wysmakowanych wnętrz. Kolekcja Stone City to odpowiednia propozycja dla zwolenników harmonijnych i utrzymanych w subtelnej stylistyce wnętrz, które oferują komfortowy odpoczynek po stresującym dniu.


LINUM STONE – len i kamień
Kolekcja Linum Stone Ceramiki Paradyż to połączenie najnowszych trendów i tradycji. Linum Stone inspirowana była miastem najstarszej europejskiej przędzalni ‒ Kamienną Górą. Zestawienie dwóch materiałów: lnu i kamienia dało zaskakujący efekt — powierzchnia płytek z kolekcji Linum Stone odwzorowuje tekstylną strukturę. Całość utrzymana jest w neutralnych, naturalnych barwach kamienia. Satynowe oraz matowe wykończenie płytek o wymiarach 29,8x89,8 cm dobrze prezentuje się w ciepłych tonach: Ivory, Grys i Ochra. Wzór na płytkach przywołuje industrialne skojarzenia i wprowadza do wnętrza odrobinę dynamiki. Zachowując swój dominujący, geometryczny charakter, kolekcja doskonale eksponuje interesującą strukturę lnu, wpasowując się w estetykę minimalistycznych wnętrz.


CHEVRON WHITE – nowoczesna francuska elegancja
Kolekcja Chevron White Ceramiki Paradyż wykończy każde eleganckie wnętrze, którego podstawą jest błyszcząca biel. Dokładne rozplanowanie kolekcji sprawia, że wszystkie jej elementy doskonale się uzupełniają, i pozwalają na ułożenie lekkiej i subtelnej kompozycji. W skład kolekcji wchodzą płytki bazowe oraz dekory (w formacie 29,8x89,8 cm), zestaw uzupełniają cokoły (8x29,8 cm) i kształtki (4,8x29,8 cm). Płytki można wykańczać poprzez zestawienie z panelem, bez dodawania powyżej płytki. Błyszczące kafle spodobają się zwolennikom ponadczasowych, eleganckich wnętrz i nawiązań do najnowszych trendów. Tradycyjny panel świetnie współgra z minimalistycznym wystrojem wielkomiejskiego wnętrza, które ociepli modna obecnie faktura starego drewna.


Norway Sky – skandynawski minimalizm
Kolekcję Norway Sky Ceramiki Paradyż zainspirowała zorza polarna. W kolekcji dominują chłodne, jasne odcienie – Silver i Grey, które rozświetlą każde wnętrze w stylu skandynawskim. Płytki ścienne w formacie 29,8x89,8 cm cechuje matowe wykończenie. Panel tonalny zdobi motyw zorzy polarnej, a delikatnie żłobione płytki, które mogą być głównym elementem dekoracyjnym wnętrza, występują w dwóch wariantach kolorystycznych. Surową aranżację można ocieplić poprzez dodanie elementów drewnianych, kamiennych czy roślinnych, tak często preferowanych przez Skandynawów.


Hexx Universum – zabawa formą
Oryginalny, heksagonalny format zyskuje coraz liczniejsze grono zwolenników, zwracających uwagę przede wszystkim na możliwość zmiany standardowego układu płytek zdobiących nasze ściany i podłogi. Kolekcja Hexx Universum w przyjaznym formacie 26x26 cm jest dostępna w różnych odcieniach beży i szarości typowych dla piaskowca, umożliwiając zabawę wzorem i kolorem. Do produkcji płytek użyto masy klinkierowej, zatem mogą zostać wykorzystane w projektach zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, np. przy aranżacji tarasów i elewacji. Kolekcja Hexx Universum sprawdzi się w każdym wnętrzu, które ma się wyróżniać i bawić formą.


Esagon – geometryczne inspiracje
Kolekcja Esagon składa się z niewielkich (19,8x17,1 cm), heksagonalnych płytek dostępnych w różnych wariantach kolorystycznych. Esagon to odpowiedź na zapotrzebowanie obiektów inwestycyjnych, które mogą dzięki nim zostać zaaranżowane na wiele unikalnych sposobów. Pudrowe kolory przeważają w kolekcji Esagon Mono, nawiązującej do mody lat 60. i pop-artu, komponując się zarówno z białą powierzchnią płytki, jak i drewnem czy cementem. Esagon Linum powstał z inspiracji lnem. Struktura płytki odwzorowuje fakturę materiału, tworząc na ścianie efekt odbitego splotu. Esagon Concrete to kolekcja gresu w formie heksagonu, o cementowej teksturze występującej w trzech nasyceniach. Płytki doskonale pasują do betonowych elementów - uzupełnią aranżacje nowoczesnych powierzchni inwestycyjnych czy industrialnych apartamentów. W skład kolekcji wchodzą też dekory z metalizatorami, uwypuklające geometryczne nawiązania we wnętrzu.

Kafra Płytki Ceramiczne
Wszelkie prawa zastrzeżone
Nazwy, logo i znaki handlowe firm trzecich, są wykorzystywane na niniejszej stronie jedynie w celach informacyjnych


Kafra
ul.Przemysłowa 22,
85-758 Bydgoszcz
woj. kujawsko-pomorskie

NIP: 5542929485

Tel: +48 523-453-496
E-mail: firma@kafra.com.pl