Przytulny i funkcjonalny taras - od czego zacząć?

płytki tarasowe

Kiedy dni robią się coraz cieplejsze, chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Urządzenie na tarasie rodzinnej imprezy lub spotkania z przyjaciółmi czy nawet wypicie na nim porannej kawy, o ile tylko pozwoli na to pogoda, wydaje się świetnym pomysłem. O co warto zadbać, aby użytkowanie naszego zewnętrznego kącika było wygodniejsze? Oto kilka cennych wskazówek.


1. Zapewnij sobie łatwość czyszczenia

Urządzając taras trzeba niestety wziąć pod uwagę zmienne warunki pogodowe. Wiejący wiatr zasypywać może nasz zewnętrzny salon piaskiem i suchymi liśćmi, a deszcze pozostawiać na płytkach nieestetyczne zacieki. Najlepszym wyborem będą kafelki o niskiej nasiąkliwości, o gładkiej powierzchni i wysokiej odporności na ścieranie. Usuwanie z nich zabrudzeń jest niekłopotliwe, nie wymaga szorowania ani specjalnych detergentów. Trzeba jednak pamiętać, że płytki o chropowatych powierzchniach lub posiadające wypukłe wzory są bezpieczniejsze, gdyż posiadają właściwości antypoślizgowe.2. Odpowiednio dobierz meble

Stół i wygodne miejsca do siedzenia to absolutna podstawa jeśli chodzi o wyposażenie tarasu. Przy ich wyborze pod uwagę wziąć należy przede wszystkim solidność wykonania i estetykę, warto jednak myśleć w nieco szerszej perspektywie. Nadmierna ekspozycja mebli na czynniki atmosferyczne może sprawić, że szybko stracą one atrakcyjny wygląd lub zniszczą się. Nawet jeśli taras posiada zadaszenie, pozostawienie ich na zewnątrz przez całą zimę nie wydaje się być najlepszym pomysłem. Jeśli nie dysponujemy miejscem, w którym będziemy mogli przechować stół i krzesła po zakończeniu sezonu będziemy zmuszeni liczyć się z koniecznością renowacji, bądź postawić na meble składane.


3. Zadbaj o wyjątkowy klimat

Aby na tarasie zapanował niepowtarzalny nastrój, warto zatroszczyć się o odpowiednie dodatki. Ozdoby, takie jak choćby donice z kwiatami czy lampiony, z pewnością urozmaicą wygląd pomieszczenia. Dobrym pomysłem jest również zawieszenie estetycznych moskitier – dzięki nim nie tylko żaden skrzydlaty intruz nie zepsuje wyjątkowej atmosfery, ale także sam taras upodobni się do przytulnego salonu.

Kafra Płytki Ceramiczne
Wszelkie prawa zastrzeżone
Nazwy, logo i znaki handlowe firm trzecich, są wykorzystywane na niniejszej stronie jedynie w celach informacyjnych


Kafra
ul.Przemysłowa 22,
85-758 Bydgoszcz
woj. kujawsko-pomorskie

NIP: 5542929485

Tel: +48 523-453-496
E-mail: firma@kafra.com.pl