Płytki ceramiczne w salonie - stylowo i praktycznie

Większość z nas przyzwyczajona jest do myśli, że w pokoju dziennym kładzie się panele, parkiet lub wykładzinę. Naprawdę warto jednak rozważyć położenie płytek ceramicznych w salonie. Dlaczego?

czarne płytki ceramiczne w salonie
1. Łatwe w utrzymaniu

Płytki ceramiczne, pokryte najczęściej glazurą, to najłatwiejszy materiał do czyszczenia i pielęgnacji spośród wszystkich rodzajów podłóg. Nie wymagają konserwacji czy cyklinowania - wystarczy je regularnie zamiatać lub odkurzać, a później zmywać wodą z niewielką ilością środka czyszczącego. Doskonale sprawdzają się w domach, w których są małe, bawiące się na podłodze dzieci oraz zwierzęta gubiące sierść i wnoszące błoto z podwórka. To także świetny pomysł, gdy w salonie mamy wyjście na taras i do ogrodu.


2. Doskonały wygląd przez lata użytkowania

Położone przez fachowca będą służyć nam przez wiele długich lat. Płytki ceramiczne są zdecydowanie trwalsze niż panele podłogowe, a nawet parkiet. Nie wytrą się również w miejscach, gdzie często przesuwamy meble takie jak krzesła czy podnóżki.


3. Doskonała propozycja przy ogrzewaniu podłogowym

To duet idealny. Płytki ceramiczne nie tylko bardzo dobrze przewodzą ciepło, co przekłada się na efektywność ogrzewania i niższe rachunki, lecz także nie kurczą i nie odkształcają się w przeciwieństwie do drewna i tańszych paneli podłogowych.


4. Jednolita podłoga w pokoju z kominkiem

Jeśli w salonie planujemy kominek, musimy pamiętać o tym, że wokół niego musi leżeć okładzina odporna na wysokie temperatury. Układając płytki ceramiczne nie tylko w tym miejscu, lecz w całym salonie uzyskamy jednolitą powierzchnię, bez żadnych, nieestetycznych łączeń.


5. Idealne dla alergików

Nie wchłaniają kurzu i umożliwiają szybkie pozbycie się go przy regularnym odkurzaniu i myciu podłogi. Nie sprzyjają ponadto rozwojowi roztoczy, dla których idealnym środowiskiem są dywany i wykładziny.


6. Szeroki wybór wzorów i kolorów

Na rynku dostępny jest szeroki wybór kafli. Wśród nich dostępne są kolekcje o modnych wzorach, kolorach i fakturach, wśród których znajdą Państwo także propozycje doskonale imitujące drewno, kamień naturalny czy beton!

Kafra Płytki Ceramiczne
Wszelkie prawa zastrzeżone
Nazwy, logo i znaki handlowe firm trzecich, są wykorzystywane na niniejszej stronie jedynie w celach informacyjnych


Kafra
ul.Przemysłowa 22,
85-758 Bydgoszcz
woj. kujawsko-pomorskie

NIP: 5542929485

Tel: +48 523-453-496
E-mail: firma@kafra.com.pl