4 wskazówki, jak urządzić modną i funkcjonalną łazienkę

nowoczesne płytki łazienkowe


Ponieważ remont łazienki wiąże się ze sporymi kosztami oraz dużą ilością wymagających prac takich jak skuwanie płytek czy wymiana armatury i ceramiki, nie wykonujemy go tak często, jak często odświeżamy chociażby ściany w pozostałych pomieszczeniach. Bez względu więc na to, czy dopiero wykańczamy łazienkę, czy też chcemy ją odświeżyć, warto dobrze zaplanować to przedsięwzięcie, by efekt końcowy w pełni nas satysfakcjonował.

 


Jak jednak wykorzystać potencjał pomieszczenia? Jak urządzić je, by było funkcjonalne i praktyczne w codziennym użytkowaniu?

1. Dobierz płytki do wielkości pomieszczenia

W małych pomieszczeniach świetnie sprawdzą się jasne płytki, które możesz urozmaicić decydując się na ciekawe struktury lub też dodając dekory bądź inserta. Bardzo efektowe są również mozaiki, które pasują do niewielkich, jak i dużych łazienek. Kontrastujące ze sobą kolorystycznie płytki pomogą Ci natomiast optycznie wydzielić strefy - kąpielową oraz tę, w której znajdzie się umywalka i sedes.

Optycznie możesz powiększyć pomieszczenie z pomocą dużych, jednolitych kafli. Dzięki prostokątnym, położonym w poprzek poszerzysz je, a układając płytki wzdłuż ściany – wydłużysz.

Pamiętaj, że na podłogę warto wybrać płytki antypoślizgowe!

2. Dopasuj ją do potrzeb domowników

Wybierając ceramikę łazienkową zastanów się, czy wszyscy w Twoim domu preferują korzystanie z prysznica, czy też jest ktoś, kto woli kąpiele. Jeśli pomieszczenie jest małe, może warto wybrać wannę i zamontować na niej szklany parawan lub zawiesić oryginalną zasłonę?

3. Zapewnij kilka źródeł światła

Niezbędnym minimum jest oświetlenie sufitowe oraz lampa przy lustrze, która powinna oświetlać całą twarz, bez powodowania przy tym cieni. Dzięki światłu wydzielisz też poszczególne strefy w łazience, a także optycznie ukształtujesz wnętrze i nadasz mu odpowiedni klimat.

4. Pozostaw "wolną podłogę"

Dzięki temu, że na podłodze będzie stać wyłącznie pralka oraz wanna lub prysznic, a pozostałe elementy takie jak szafki czy muszla będą zawieszone na ścianie, uzyskasz efekt przestronności. Zdecydowanie ułatwi to też utrzymanie podłogi w czystości.

Wiesz już, jak urządzisz swoją łazienkę?

Kafra Płytki Ceramiczne
Wszelkie prawa zastrzeżone
Nazwy, logo i znaki handlowe firm trzecich, są wykorzystywane na niniejszej stronie jedynie w celach informacyjnych


Kafra
ul.Przemysłowa 22,
85-758 Bydgoszcz
woj. kujawsko-pomorskie

NIP: 5542929485

Tel: +48 523-453-496
E-mail: firma@kafra.com.pl