Płytki ceramiczne w salonie – 5 powodów, dla których warto je wybrać

salon ascot


Większości z nas kojarzą się przede wszystkim z podłogą w kuchni, łazience czy wiatrołapie. Płytki ceramiczne to jednak doskonały pomysł także do salonu! Dlaczego? Przede wszystkim, dlatego że dostępne są nie tylko w bogatej gamie kolorystycznej, lecz także świetnie imitują drewno, kamień naturalny czy bardzo popularny w aranżacjach beton, odwzorowując ich kolor i strukturę.

 


Wygląd to jednak kwestia gustu. Poniżej prezentujemy 5 faktów o płytkach ceramicznych, które mogą przesądzić o położeniu ich na podłodze w salonie.

1. Stanowią idealny duet z ogrzewaniem podłogowym. Bardzo dobrze przewodzą ciepło, zapewniając najmniej strat ciepła w porównaniu do innych materiałów.
2. Pozwalają stworzyć jednolitą podłogę. Ma to szczególne znaczenie w pomieszczeniach z kominkiem, przed którym należy zamontować niepalne podłoże, czy też z aneksem kuchennym. Ewentualna awaria zmywarki lub zlewu nie będzie wiązać się z koniecznością wymiany i ściągania całej podłogi, tak jak w przypadku paneli lub parkietu.
3. Są łatwe w pielęgnacji. Nie wchłaniają kurzu, a ich czyszczenie nie wymaga stosowania specjalnych środków czystości. Płytki ceramiczne są więc doskonałą propozycja dla alergików, rodziców małych dzieci, posiadaczy zwierząt, a także do salonów, z których wychodzi się do ogrodu.
4. Są trwałe i odporne na uszkodzenia. Klasa ścieralności odpowiednio dobrana do natężenia ruchu w pomieszczeniu zapewni wieloletnie użytkowanie podłogi bez potrzeby jakiejkolwiek konserwacji. Poza tym płytki ceramiczne są odporne na zmiany temperatury, co jest ważne w przypadku kominków. Nie wchłaniają także wilgoci, co docenią właściciele salonu z drzwiami lub oknem tarasowym.
5. Zapewniają izolację akustyczną. Dzięki nim wnętrze stanie się stosunkowo ciche. Nie pracują też tak jak podłogi drewniane, które z czasem mogą zacząć skrzypieć.

Położenie płytek ceramicznych na podłogę w salonie to bardzo praktyczny wybór, który w żaden sposób nie ogranicza naszych możliwości aranżacyjnych.

Kafra Płytki Ceramiczne
Wszelkie prawa zastrzeżone
Nazwy, logo i znaki handlowe firm trzecich, są wykorzystywane na niniejszej stronie jedynie w celach informacyjnych


Kafra
ul.Przemysłowa 22,
85-758 Bydgoszcz
woj. kujawsko-pomorskie

NIP: 5542929485

Tel: +48 523-453-496
E-mail: firma@kafra.com.pl