3 cenne wskazówki, które pomogą Ci wybrać płytki do przedpokoju

W przedpokoju lub wiatrołapie podłoga powinna oczywiście pasować do reszty aranżacji, ale i powinna być jednocześnie łatwa w pielęgnacji i odporna na wszystko, co wnosimy na butach wchodząc do domu lub mieszkania – piasek, błoto czy śnieg. Zanim więc dokonasz wyboru, sprawdź, co musisz wiedzieć o płytkach podłogowych do przedpokoju przed ich zakupem!

salon caesar02Klasa ścieralności

Wiatrołap, hol czy przedpokój to pomieszczenia o dużym natężeniu ruchu. Poza tym poruszamy się po nich głównie w butach, a nie w miękkich kapciach czy skarpetkach. A ponieważ na obuwiu wnosimy dodatkowo stosunkowo dużo piasku i innych zabrudzeń, płytki podłogowe powinny być wysoce odporne na ścieranie.

Do tego typu miejsc zaleca się rozwiązania wykonane w klasie ścieralności 4 lub 5. Pamiętaj, że na opakowaniu klasę ścieralności znajdziesz oznaczoną jako parametr PEI.

Dodatkowe właściwości

Ze względu na błoto i śnieg, który wnosimy do domu zimą czy w deszczowe dni, płytki podłogowe do przedpokoju powinny być antypoślizgowe. Na paczce z kaflami znajdziesz specjalne oznaczenie – R9 do R13, przy czym za antypoślizgowe uważa się te, dla których parametr ten nie jest niższy niż R10.

Co może być zaskakujące, zaleca się, szczególnie w przypadku domów jednorodzinnych czy szeregowców, żeby płytki do przedpokoju były także mrozoodporne. Rozwiązania odporne na działanie mrozu są również zdecydowanie bardziej odporne na wnikanie wody, co sprawdza się ze względu na wnoszony do domu śnieg lub wodę deszczową, jak również częstsze mycie kafli.

Akcesoria wykończeniowe

Myśląc o podłodze w przedpokoju lub wiatrołapie, nie możesz zapomnieć o akcesoriach do wykończenia styku podłogi i ściany. W tym miejscu zdecydowanie lepiej sprawdzą się cokoły ceramiczne, które z pewnością znajdziesz wśród produktów z tej samej serii co płytki podłogowe, jak również listwy z metalu – stali nierdzewnej lub aluminium. Drewno lub płyta MDF, z których wykonuje się listwy przypodłogowe, mogłyby nie zdać egzaminu przy częstym myciu podłogi. 

Kafra Płytki Ceramiczne
Wszelkie prawa zastrzeżone
Nazwy, logo i znaki handlowe firm trzecich, są wykorzystywane na niniejszej stronie jedynie w celach informacyjnych


Kafra
ul.Przemysłowa 22,
85-758 Bydgoszcz
woj. kujawsko-pomorskie

NIP: 5542929485

Tel: +48 523-453-496
E-mail: firma@kafra.com.pl